Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
over conzas | اور کانزاس

رسانه خبری اور کانزاس

سایت و مغازه فروش سوغات و صنایع دستی زنجان

به طور کلی سوغات زنجان را می توان به دو دسته غذاهای محلی و صنایع دستی مانند مسگری تقسیم کرد. چاقو سازی، قالی بافی، نقره سازی، و غیره.، که همگی در زنجان سابقه طولانی دارند.در نتیجه، از سوغات زنجان می توانید هر آنچه را که دوست دارید تهیه کنید. لیدوماتریپ شما را به بازارهای زنجان می برد و سوغاتی های زنجان را به شما آموزش می دهد

گردشگران زیادی در عید نوروز به استان زنجان سفر می کنند و سوغات زنجان را در این استان شمال غربی ایران می خرند. اگر روزی به این استان زیبا سفر کنید، دست خالی نمی مانید و با چمدانی پر از سوغات زنجان به شهر و دیار خود باز خواهید گشت.

سوغات زنجان ایران یکی از پرطرفدارترین سوغاتی ها در بین استان های ایران است که آوازه آن در سراسر کشور پیچید. سوغاتی های زنجان بر دو نوع هستند: سوغاتی های غذایی که طعمی خاص و منحصر به فرد دارند.

استان زنجان نیز از این قاعده مستثنی نیست زیرا هر استانی غذاهای مخصوص خود را دارد. به سختی می توان فردی را پیدا کرد که سوغاتی های زنجان را دوست نداشته باشد و کودکان و بزرگسالان هم طرفداران پر و پا قرص آن هستند.

وقتی به زنجان فکر می کنیم، چاقو یکی از اولین چیزهایی است که به ذهنمان خطور می کند، اما این تنها یکی از سوغاتی هایی است که در این شهر پیدا می شود. مسافران زنجان دست خالی را ترک نخواهند کرد، چرا که این شهر دارای گسترده ترین سوغاتی در کشور است. سوغات زنجان سوغات شیرینی و صنایع دستی شامل سبزی کوهی نیز می شود.

چاقوسازان زنجانی علاوه بر استفاده از فولاد ضد زنگ، چاقوهای خود را در چند مرحله چکش و حرارت می دهند تا دوام آن را افزایش دهند. علاوه بر ساخت چاقوهای زنجانی برای مصارف مختلف، جغجغه، چاقوی شکاری، چاقوی آشپزخانه، چاقوی پخت و پز، مداد تراش و بسیاری محصولات دیگر را نیز تولید می کنند.

استان زنجان به صنایع متعددی از جمله مسگری و چاقوسازی شهرت دارد. ظروف مسی جدا از اینکه یکی از زیباترین سوغاتی های زنجان است، جایگزین بسیار خوبی برای ظروف آلومینیومی به شمار می رود. مسگران زنجانی با استفاده از مس، ظروف پخت و پز و وسایل تزئینی مستحکم و بادوام را ایجاد می کنند.

فواید ظروف مسی برای سلامتی فراتر از زیبایی آنهاست. حفظ سلامتی بدن و تقویت قلب تابع مس است. از دیگر فواید ظروف مسی می توان به بهبود سرعت عملکرد مغز، کاهش ورم مفاصل و درد مفاصل، بهبود عملکرد طحال و کبد و زیبایی پوست و مو اشاره کرد.

4 قرن است که صنعتگران استان زنجان از آن برای تزیین ظروف نقره با این هنر دستی قدیمی استفاده می کنند. این ظروف علاوه بر ارزش طبیعی خود، گران ترین ظروف در صنعت نیز هستند.

منبع : سوغات زنجان

 

 

 

 

 

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe: